Kurs GBP

Średni Kurs NBP z dnia 13-03-2013
4.7688 zł (0.68%)

Dodaj własną opinię o , pomoże to w podjęciu decyzji innym lub jeśli masz pytania bądź wątpliwości odnośnie danego produktu finansowego, możesz poniżej zadać pytanie do innych użytkowników serwisu lub kredytobiorców.
Wasze opinie i komentarze
Autor: abc
Na dzień 28 lipca 2010 roku widać tendencję obniżania się kursów walut obcych w stosunku do polskiego złotego. Jest to na korzyść kredytobiorców walutowych zarówno dolarowych, euro oraz frankach szwajcarskich. W stosunku do złotego umocniły się lokalne waluty z Europy Środkowo-Wschodniej czyli węgierski forint oraz ukraińska hrywna. Widać tendencję umacniania się walut naszego regionu. Duży spadek zaliczył japoński jen o ponad 1 procent co jest dobrą wiadomością kredytobiorców zadłużonych w japońskiej walucie. Takich kredytobiorców jest mało w Polsce, bo banki na razie udzielają w tej walucie kredyty majętnym klientom.
Autor: najMaj
Kurs franka szwajcarskiego na koniec lipca 2010 roku oscyluje na poziomie sprzed półtora miesiąca. W porównaniu z ostatnim dniem czerwca 2010 roku frank szwajcarski spadł o ponad 7,5 %. W przeliczeniu na każde 100 franków szwajcarskich w racie kredytumożna było zarobić około 25 złotych. W przypadku waluty euro mamy też znaczny spadek euro do polskiego złotego. W ciągu ostatniego miesiąca euro spadło o prawie 4 %, natomiast dolar amerykański na dzień 1 lipca 2010 roku kosztował 3,3773 zł i jest to obniżka na poziomie 9 %. Czyli ostatnie miesiące przyniosły dobre wiadomości dla kredytobiorców mających zadłużenie w walutach.
Autor: Rokasa
30 lipca na zakończenie miesiąca kredytobiorców walutowych dzień nie rozpieszczał. Prawie we wszystkich kursach polski złoty się osłabił. Widać było to we wszystkich kursach walut, w jakich zadłużeni są Polacy. To nie był dzień dla franka szwajcarskiego. Dzisiaj trzeba było za niego zapłacić 1,5 % więcej czyli około 5 groszy więcej. Poziom kursu CHF jest i tak o wiele niższy niż sprzed paru tygodnia, ale dzisiejsza zwyżka może być odbiciem i frank będzie się umacniał co nie jest dobrym prognostykiem dla posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. dolar amerykański i euro tylko nieznacznie podrożały.
Autor: abc
To co w piątek 30 lipca frank szwajcarski stracił, to dzisiaj 2 sierpnia 2010 roku prawie odrobił. W ostatnich dniach niektóre kursy walut obcych w stosunku do polskiego złotego miały dosyć duże wahania, ale mimo tych wahań w okresie miesięcznym polski złoty się umocnił i kredytobiorcy płacą za franka szwajcarskiego około 0,15 złotego mniej. Waluta euro dzisiaj spadła znacząco i po raz kolejny euro jest poniżej psychologicznych 4 złotych. Wydaje się, że kurs poniżej 4 złotych za 1 euro będzie się w najbliższym czasie utrzymywał, dotyczy też innych walut, ponieważ polski złoty będzie się powoli umacniał.
Autor: abc
3 sierpnia 2010 roku na rynku walutowym odnotowano niwielkie wahania tych walut, którymi najbardziej interesują się polscy kredytobiorcy. Waluta euro jako jedyna z głównych walut kredytowych wzrosła, ale wzrost był na minimalnym poziomie tylko 0,06 %. Natomiast pozostałe potaniały co ma ogromny wpływ na zmniejszenie rat kredytów walutowych. I tak frank szwajcarski poleciał w dół o niecałe 1/4 procenta, a funt brytyjski nieco więcej o ponad 0,4 procenta. Najwięcej umocnił się złoty w stosunku do dolara amerykańskiego do poziomu nieco więcej niż 3,01 zł. Właściwie dzisiaj wszystkie dolarowe waluty traciły dosyć dużo.
Autor: abc
dzień 4 sierpnia 2010 roku przyniósł wzrosty kursów tych walut, które ważne są dla polskich kredytobiorców. Najwięcej urósł kurs dolara amerykańskiego o ponad 1 procent. Natomiast frank szwajcarski nadrobił wczorajszą stratę z nawiązką i obecnie kurs tej waluty wynosi prawie 2,92 złotego. Wszystko wygląda na to, że w najbliższych dniach średni kurs walut CHF, GBP, USD będzie w trendzie bocznym i wahania kursów tych walut nie będą zbyt duże. Taka prognoza napawa pewnym optymizmem posiadaczy kredytów w walutach obcych.
Autor: abc
A jednak 5 sierpnia okazał się dobrym dniem dla zadłużonych kredytami walutowymi. Na franku szwajcarskim zanotowano sporą zniżkę. Frank szwajcarski spadł poniżej 2,90 złotych, a takiego poziomu nie było już ponad miesiąc. Dobre wieści są też dla kredytobiorców w USD, tym razem dolar amerykański potaniał op ponad pół procent. Euro cały czas waha się w przedziale pomiędzy 3,98 do 4,03 złotego. Dzisiaj euro spadło ponownie poniżej 4 złotych. Sumując frank szwajcarski , najważniejsza waluta kredytowa w Polsce, w ciągu 3 dni potaniała o ponad 5 groszy, ale bywało już tak, że w ciągu tylko jednego dnia o 5 groszy złoty umacniał się w stosunku do franka i innych walut.
Autor: Rokasa
Na koniec tygodnia 5 sierpnia 2010 roku wszystkie ważne waluty kredytowe niewiele drgnęły. Euro pozostało na prawie takim samym poziomie i utrzymało cene poniżej 4 złotych. Dolar amerykański spadł minimalnie, co przyczyniło się do tego, że nadalkosztuje ponad 3 złote. Frank szwajcarski oraz funt brytyjaski zanotowały dzisiaj kosmetyczne zmiany, ta pierwsza waluta zanotowała minimalny wzrost, a GBP niwiele spadł. Na rynku walut dzisiaj do góry drgnął o prawie 0,9% forint węgierski, a pozostałe waluty świata w stosunku do złotego niewiele zyskały lub straciły. Czyli przed weekendem na rynku walutowym niewiele sie działo.
Autor: abc
9 sierpnia 2010 roku przyniósł umocnienie się przede wszystkim polskiego złotego w stosunku do dolara amerykańskiego. dolar amerykański po cenie średniej kosztował minimalnie poniżej 3 złotych. Wieści się, że będzie przez najbliższy czas tanieć. Powodem też będzie umacnianie się euro do dolara. Euro drugi dzień z rzędu utrzymało się na poziomie poniżej 4 złotych. Minimalnie wzrósł kurs franka szwajcarskiego tylko o 0,06 % i nadal utrzymuje się poniżej 2,90 złotych. Taki poziom jest satysfakcjonujący dla posiadaczy kredytów w tej walucie, ponieważ wielu z nich brało kredyty hipoteczne, kiedy frank był na podobnym poziomie cenowym. Wygranymi są ci, którzy w miesiącu lipcu 2010 roku wzięli kredyt we frankach, ale kiedy przyjdzie splata pierwszych rat nie wiadomo na jakim poziomie będzie frank szwajcarski.
Autor: abc
Średni kurs walutowy franka szwajcarskiego obniżył się o kilka groszy w dniu 10 sierpnia 2010 roku. I cena już spadła na poziom bliski 2,85 złotego za franka szwajcarskiego. Natomiast dolar amerykański od paru dni broni się przed spadkiem poniżej 3 złotych. Waluta euro już co raz bardziej osłabia się w stosunku do polskiego złotego, mimo, że dzisiaj euro spadło o prawie 0,4 procenta. Na podobnym poziomie spadł w stosunku do złotówki funt brytyjski i kosztuje nieco ponad 4,76 zł. Wynika z tego, że polska złotówka względem najważniejszych walut kredytobiorców się umacnia, może tylko dolar amerykański broni się przed większym spadkiem.
Autor: Gość
To nie był najlepszy dzień dla notowań polskiego złotego. 11 sierpnia 2010 roku na polskim rynku walutowym podrożały wszystkie najważniejsze waluty świata i to jest nie najlepsza informacja dla zadłużonych w tych walutach. Dolar amerykański podrożał o ponad 1,5 procent w stosunku do złotego. W ostatnim czasie dolar bardzo ambitnie się bronił i udało się nawet zwyżkować grubo ponad kreskę oznaczającą 3 ,00 zł. Wszystkie waluty mające w nazwie dolar zwyżkowały w stosunku do złotego. Polski złoty powoli zaczyna się osłabiać po bardzo długim okresie kiedy mocno się umocnił. W najbliższych dniach informacje dla kredytobiorców dolarowych mogą być niezbyt optymistyczne.
Autor: abc
11 sierpnia 2010 roku waluta euro podrożała o prawie 0,7 procenta, ale nie zdołała przebić poziomu 4 złotych i kosztuje w chwili obecnej 3,99 zł. Natomiast ponad 1,5 procent podrożał frank szwajcarski, i tym samym przez jeden dzień odrobił straty z ostatnich dni, kiedy znacznie osłabiał się względem polskiego złotego. Cena CHF wynosi już 2,90 zł i powoli znowu będzie próba dojścia do ceny powyżej 3 złotych. Na stan obecny jest to możliwe, chociaż ruch w drugą stronę nie jest wykluczony. Dzisiaj także funt brytyjski mocno podrożał w stosunku do PLN i już kosztuje ponad 4,80 złotych i także może w najbliższym czasie zaatakować poziom 5 złotych
Autor: abc
12 sierpnia 2010 rok: To już potężne osłabienie polskiej złotówki. Frank szwajcarski wzrósł o 1,8 procent i już blisko jest ceny 3 złotych za 1 franka szwajcarskiego. Także inne ważne waluty dla zadłużonych w kredytach walutowych wzrosły dzisiaj znacznie. Najwięcej, bo prawie 2 procent wzrósł dolar amerykański i kosztuje już 12 groszy powyżej 3 złotych. Kolejny dzień drożał funt brytyjski i brakuje mu niecałe 12 groszy do przekroczenia ceny 5 złotych, co nie jest wykluczone w najbliższych dniach. Najlepiej trzymał się polski złoty do waluty euro. Euro podrożało tylko o 0,36 procenta, co jednak pozwoliło euro przekroczyć cenę 4 złotych za tą walutę. Nie za bardzo zapowiada się, że wyżej wymienione waluty będą tanieć, może to być szczególnie niepomyślny okres dla kredytobiorców walutowych.
Autor: abc
Wtorek 17 sierpnia 2010 roku to mały oddech dla spłacających raty w walutach. Cena franka szwajcarskiego powędrowała w dół i znowu znajduje się o prawie 4 grosze poniżej ceny 3 złotych. Waluta euro także spadła poniżej 4 zlotych i ponownie olski złoty się umacnia. To co w ostatnich dniach zyskał dolar amerykański zyskał w stosunku do polskiego złotego dzisiaj troche stracił prawie 1 procent i kosztuje nadal jednak znacznie powyżej 3 złotych. Oczywiście dla zadłużonych w USD to dobra wiadomość, bo wiele wskazywało, że dolar drożał, ale na razie wahania są raz w dół raz w górę, więc nie ma wielkiego zaniepokojenia z tą sytuacją. Funt brytyjski kierował się na północ, teraz nie co zwolnił spadając o ponad 0,8 procenta, ale nadal kosztuje ponad 4,80 złotego.
Autor: abc
18 sierpnia 2010 r. nie przyniósł wielkich rozstrzygnięć na rynku walutowym. Polski złoty w stosunku do dolara amerykańskiego, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego oraz euro nieznacznie się umocnił w przedziale cenowym od 0,31 % do 0,64 %. był to zdecydowanie udany dzień dla polskiej złotówki, chociaż zmiany procentowe nie były zbyt wielkie. Już kolejny dzień waluta euro jest poniżej psychologicznej ceny 4 złoty za euro, tak samo frank szwajcarski zadomowił się w przedziale cenowym 2,90-3,00 zł. Na pewno jest to dobre jeżeli chodzi o zaciągnięte kredyty szczególnie hipoteczne w tych walutach.
Autor: Gość
Dzisiaj w czwartek 19 sierpnia 2010 roku waluty to co wczoraj straciły na kursie, odzyskały. Wielkiego ruchu nie było, bo zmiany procentowe na kursie NBP były niewiele większe niż 0,5 procenta. Z czterech najważniejszych walut kredytobiorców tylko euro się wyłamało, tracąc niewiele poniżej 0,10 procenta. I nadal waluta euro jest poniżej 4 złotych, do tego poziomu brakuje ponad 1 procent. Dzisiaj najbardziej podrożał frank szwajcarski nieco ponad 0,5 procenta, co jednak można uznać za niewielkie zmiany, przede wszystkim patrząc na duże zmiany ponad 1,5 procenta w ciągu dnia na przestrzeni ostatnich tygodni.
Autor: abc
Nadal kursy walut w stosunku do złotego są niepewne i charakteryzują dużymi zmianami. Niewielkie zmiany notuje funt brytyjski, dzisiaj 20 sierpnia wzrósł o niecałe 0,3 procent i nadal brakuje mu prawie 20 groszy, aby pokonać psychologiczną barierę cenową, która jest na poziomie 5 złotych. Mocno dzisiaj podrożał frak szwajcarski o ponad 1,5 procent i pokonał granicę 3 złotych. Czyli dzień nie był udany dla kredytobiorców w CHF, bo wydaje się, że przez najbliższe dni cena franka będzie szybować do góry i może znacznie być powyżej ceny 3 złotych. waluta euro nadal kosztuje poniżej 4 złotych, a dolar amerykański wzrósł o prawie 1 procent.
Autor: abc
23 sierpnia 2010 roku: Znowu drogie waluty dla kredytobiorców. Funt brytyjski ma tylko niecałe 12 groszy do poziomu 5 złotych. Jeszcze niecałe 2,5 procent i funt osiągnie taki poziom. 3 dni takie jak dzisiaj to za 3 dni mamy funta powyżej 5 złotych. Za to po raz kolejny wybroniło się euro i jest to bardzo dobra wieść dla zadłuzonych kredytami w tej walucie. Waluta euro bardzo mocno broni się przed ceną 4 złotych i nie jest to wcale zasługa mocnej złotówki. Bo jakby złotówka była mocna to inne waluty tak mocno dzisiaj się nie umacniały względem polskiej złotówki.
Autor: abc
Frank szwajcarski w dniu 23 sierpnia 2010 roku podrożał po raz kolejny. Wzrost całkiem spory o 0,86 procenta i cena usadowiła się już chyba na kilka dni ponad poziom ceny 3 złotych. Dopiero spadek kursu franka szwajcarskiego ponad 1 procent spowodowałoby zejście poniżej ceny 3 złotych. a tak dla kredytobiorców w walucie szwajcarskiej przyszło placić wyższe raty swoich kredytów najczęściej hipotecznych. Wraz z frankiem szwajcarskim do góry z kursem podążał dzisiaj dolar amerykański. Wzróśł o prawie 0,8 procenta i kosztuje już ponad 3,13 złotych. W ostatnich dniach właśnie ta waluta amerykańska dobrze stoi w stosunku do złotówki.
Autor: abc
 Kolejny dzień sierpnia 24 przyniósł kolejne wzrosty walut, w których udzielane są kredyty w polskich bankach. Waluta euro nie wytrzymała presji wzrostów innych ważnych walut dla polskich kredytobiorców i przekroczyła jednak cenę 4 złotych, w chwili obecnej wg średniegio kursu NBP euro podrożało 0,64 procenta do poziomu 4,0104. Dzisiaj również mocno zwyżkowała waluta amerykańska. Dolar amerykański wzrósł o ponad 1,2 procenta do poziomu 3, 17 złotych. Zgodnie z przewidywaniami dzisiaj z kursu franka szwajcarskiego niestety nie cieszą się kredytobiorcy w tej walucie. CHF podrożał o 0,4 procenta i frank kosztuje prawie 3,05 złotego. 
Autor: abc
27 sierpnia 2010 roku to nieznaczne ruchy w kursach walut i małe umacnianie się polskiej złotówki w stosunku do innych walut świata. Kurs euro w chwili obecnej jest na poziomie poniżej 4 złotych, ale już od kilku dni waluta ta jest na stabilnym poziomie. O stabilizacji nie można powiedzieć w przypadku franka szwajcarskiego, który dzisiaj mimalnie wzróśł ma tendencję do dosyć dużych skoków ceny, co jest bardzo niekorzystne dla kredytobiorców, którzy mają zaciągniete kredyty w tej walucie. Od paru dni funt brytyjski stabilizuje swoją cenę i już nie jest tak ewidentne podążanie do poziomu powyżej 5 złotych.
Autor: Rokasa
Jen japoński jest najmocniejszy od 15 lat, to samo można powiedzieć o franku szwajcarskim, który bardzo mocno urósł do dolara amerykańskiego i waluty euro. Jen japoński jest tak mocny, ponieważ inwestorzy szukają bezpiecznych aktywów, a ta waluta należy do najbardziej stabilnych walut na świecie. W przypadku franka szwajcarskiego, to ta waluta bardziej umocniła się do euro niż do polskiej złotówki, więc w ostatnim czasie nie należy spodziewać się takiej samej sytuacji jak relacji franka do euro. Frank szwajcarski i tak ostatnio mocno zwyżkował i w chwili obecnej czas najwyższy na umocnienie się polskiej złotówki do franka szwajcarskiego.
Autor: abc
Po umocnieniu się franka szwajcarskiego względem polskiego złotego przyszedł czas na odreagowanie, a nastąpiło to właśnie w poniedziałek 30 sierpnia 2010 roku. Frank szwajcarski potaniał o 0,70 procenta i nadal jednak notowany kurs średni NBP wynosi ponad 3 złote. W tym dniu niewielkie zmiany nastąpiły w kursach waluty euro i dolara amerykańskiego. Oczywiście nastąpiło to na korzyść kredytobiorców zadłużonych kredytami w tych wyżej wymienionych walutach. Natomiast funt brytyjaski nieznacznie umocnił się względem polskiego złotego i powoli zmierza to psychologicznego poziomu ceny 5 złotych.
Autor: abc
Ostatni dzień sierpnia 2010 roku, a dla wielu ostatni dzień wakacji przyniósł niespodziewane osłabienie się polskiego złotego. Najbardziej nasza waluta osłabiła się do franka szwajcarskiego o ponad 2 procent i frank szwajcarski wg kursu NBP kosztuje już ponad 3,10 zł. Już dawno tak drogi frank szwajcarski nie był. Ostatnio frank szwajcarski kosztował ponad 3,10 złotego na przełomie czerwca i lipca tego roku. Po ostatnim załamaniu się kursu franka szwajcarskiego nastąpiło nagłe i mocne odbicie się kursu CHF w stosunku do polskiego złotego.
Autor: rokasa
W niespełna 3 tygodnie sierpnia 2010 roku kurs średni NBP wzrósł o ponad 8,5 procenta. 10 sierpnia 2010 roku frank szwajcarski kosztował 2,86 zł, a 31 sierpnia 2010 roku 3,10 zł. Na tej różnicy kursowej najbardziej ucierpią posiadacze kredytów hipotecznych. Na każde 100 franków szwajcarskich zapłaconych w racie kredytowej do banku kredytobiorcy muszą wydać o ponad 24 złotych więcej. Ale trzeba właśnie przez te wyliczenia zwrócić uwagę ile każdy kredytobiorca może zaoszczędzić na racie kredytowej jeżeli kurs franka szwajcarskiego nie przekracza na przykład 2,80 zł.
Autor: Gość
1 września 2010 roku przyniósł kolejny dzień stabilizacji kursu waluty euro, które od paru dni waha się w widełkach cenowych 3,95-4,05 złotego. Jest to dobra wiadowmosć dla kredytbiorców, którzy zadłużeni są w euro, ponieważ ta waluta od paru tygodni jest najbardziej stabilna i wypada świetnie na tle innych walut jak frank szwajcarski, funt brytyjski oraz dolar amerykański. Na tych wymienionych walutach są większe ruchy kursowe, najbardziej ostatnio podrożał frank szwajacarski, który umownił się prawie na poziomie 3,10 złotego, co jest fata;ną wieścią dla zadłużonych we franku szwajcarskim. 
Autor: abc
3 wrzesień 2010 roku nie przyniósł wielkich zmian na kursach średnich NBP walut takich jak USD, EURO, CHF oraz GBP. Zmiany były nie duże, ale jednak na korzyść osób, które muszą zakupić te wyżej wymienione waluty oraz spłacać kredyty zaciągnięte w tych walutach. Za 1 euro należy zapłacić nieco ponad 3,96 zł i powoli waluta euro osłabia się względem polskiego złotego. Największa zmiana była na franku szwajcarskim, który staniał o 0,44 procenta, ale i tak cena franka szwajcarskiego jest dosyć wysoka i trudno akceptowalna dla polskich kredytobiorców zadłużonych w CHF.
Autor: abc
6 wrzesień 2010 roku. Pierwszy dzień tygodnia przyniósł umocnienie się polskiej złotówki względem wszystkich walut świata. Spośród wszytskich walut wybronił się kurs dolara kanadyjskiego, który wzrósł o 0,3 procenta. Najbardziej z dzisiejszego kursu cieszyli się posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich. Cena franka szwajcarskiego spadła o prawie 1,5 procenta do poziomu poniżej 3 złotych, prawie tyle samo spadł funt brytyjski, który kosztuje 4,69 złotych. Cena dolara amerykańskiego spadła o prawie 1 procent i dolar powoli zbliża się do poziomu cenowego 3 złotych. Przez najbliższe dni wydaje się, ze dolar amerykański będzie bronił się przed granicą cenową 3 złotych.
Autor: Rokasa
Dzień 6 września 2010 to mocne odbicie się polskiego złotego. Szczególnie widoczne to w kursie franka szwajcarskiego i funcie brytyjskim. Nieco mniej staniał kurs euro, bo o 0,9 procenta i waluta euro kosztuje wg kursu średniego NBP 3,9279 zł. Taki spadek kursu waluty eurpoejskiej jest bardzo dobrym prognostykiem dla kredytbiorców spłacających kredyty między innymi hipoteczne. Jutro waluta euro będzie bronić przed kolejnym wsparciem na poziomie 3, 90 złotych, jeżeli tego poziomu nie obroni polska złotówka jeszcze mocno może wzmocnić się względem waluty euro.
Autor: abc
Po tak solidnym wczorajszym umocnieniu się złotówki względem prawie wszystkich walut świata, dzisiaj we wtorek 7 września 2010 roku nastąpiło tąpnięcie w drugą stronę. Frank szwajcarski wczoraj obniżył średni kurs NBP do poziomu cenowego poniżej 3 złotych, dzisiaj natomiast poszybował kurs franka szwajcarskiego bardzo wysoko, bo o prawie 2 procent i urósł kurs tej waluty o ponad 6 groszy. W ślad za nim podążył dolar amerykański, który podniósł swój kurs średni NBP o ponad 1,5 procent i kosztuje już prawie 3, 10 złotych. To były spektakularne wzrosty, co świadczy o dużej niepewności na rynku walutowym w Polsce.
Autor: abc
9 wrzesień 2010 rok: Kurs franka szwajcarskiego ponownie się obniżył o ponad 1 procent, doprowadzając kurs do ceny 3,0497 zł wg średniego kursu NBP. Dosyć znacznie obniżył swoją wartość funt brytyjski, który spadł o 0,8 procenta do poziomu cenowego 4,7691 zł. Dolar amerykański dzisiaj osłabił się względem polskiej złotówki. kurs średni NBP dolara amerykańskiego wyniósł 9 września 2010 r. prawie 3,10 złotych. Najmniej osłabiła się waluta euro w stosunku do polskiego złotego i nadal kurs tej waluty jest poniżej 4 złotych o prawie 6 groszy. Najbliższe dni nie wskazują na to, aby euro kosztowało ponad 4 złote.
Autor: abc
13 wrzesień 2010 r. zbytnio nie poprawił nastrojów kredytobiorcom zadłużonym we frankach szwajcarskich. Nadal kurs franka szwajcarskiego oscyluje na poziomie ponad 3 złotych, dzisiaj minimalnie średni kurs NBP tej waluty podniósł się. Nadal powody do zadowolenia mają posiadacze kredytów w walucie europejskiej, chociaż dzisiaj trochę zwyżkował, ale kurs średni NBP od paru już dni nadal jest poniżej 4 złotych. Do poziomu 4 złotych brakuje 6 groszy, może nie jest to zbyt duża różnica, to jednak w najbliższych dniach nie powinno nic wielkiego się dziać na rynku walutowym i euro długo powinno utrzymać kurs poniżej 4 złotych.
Autor: Rokasa
Frank szwajcarski 14 IX 2010 roku ma tendencje wzrostową. Kurs NBP w tym dniu wzrósł o 0,93% i niebezpiecznie zbliza się do ceny 3,10 złotych. Już w tym roku frank szwajcarski był na takim poziomie, ale są pewne obawy, że kurs CHF w stosunku do polskiej złotówki będzie umacniał, a co za tym idzie wzrosna raty kredytów zaciaganych w tej walucie. W następnych dniach kredytobiorcy walutowi na pewno bedą bacznie spogladać na notowania franka szwajcarskiego i są różne scenariusze co do ruchów na rynku walutowym tej waluty. Zdania sa podzielone, chociaz trudno sobie wyobrazić, aby kurs CHF został wywindowany na poziom ceny ponad 3,20 zł.
Autor: abc
15 września polski złoty obronił się i wzgledem wszystkich prawie walut światowych umocnił się. Uległ tylko lejowi rumuńskiemu oraz forinta węgierskiego. A Frank szwajcarski mocno ruszył z cena w dół ku uciesze zadłuzonych w tej walucie. Dzisiaj frank szwajcarski staniał o1,21 procenta i kosztuje nieco powyżej 3,02 złotego. Potaniał także dolara amerykański, zmiana procentowo wyniosła prawie 1 procent i dolar USA kosztuje ponad 3,03 zł. O pół procenta potaniał funt brytyjski oraz o 1/3 waluta euro, której dzisiejszy sredni kurs NBP wyniósł dokładni 3,9361 złotych.
Autor: Rokasa
16 września 2010 roku to dzień, w którym po raz kolejny polska złotówka się obroniła i wzmocniła zględem prawie wszystkich światowych walut. Najbardziej mogą być zadowoleni jednak posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich. Chociaż po ostatnich zwyżkach trudno o zadowolenie, to jednak frank szwajcarski zbliżył się do granicy 3 złotych i średni kurs tej waluty w NBP wynosi 3,0093 złotego. A parę dni temu kurs średni NBP franka szwajcarskiego był na poziomie prawie 3,10 złotych. Oznacza to korzyść dla kredytobiorców we franku szwajcarskim obniżenie się raty nawet ponad 100 złotych jeżeli rata kredytu wynosi ponad 1000 złotych
Autor: abc
To udany dzień 17 września 2010 roku dla kredytobiorców we frankach szwajcarskich. Powodem jedt umocnienie sie polskiej złotówki wzgledem franka szwajcarskiego, ale również osłabienie franka szwajcarskiego względem waluty euro. Frank szwajcarski po raz pierwszy od pewnego czasu spadł poniżj 3 złotych i kosztuje w chwili obecnej prawie 2,96 złotych. Euro dzisiaj było bardzo mocne i umocniło się nie tylko wzgledem franka szwajcarskiego ale także względem polskiej złotówki. Euro wzrosło o pół procent i zbliza się do pioziomu ceny wartej 4 złote.
Autor: rokasa
Ostatni dzień tygodnia w piatek 17 września 2010 roku przyniósł wiele ciekawego na rynku walut. Średni kurs NBP franka szwajcarskiego mocno się obniżył i przekroczył granicę 3 złotych. Początek nastepnego tygodnia pokaże w którą strone będzie podążał kurs franka szwajcarskiego. Osłabienie sie tej waluty może być to, że Bank Szwajcarii pozostawił na tym samym poziomie stopy procentowe, a to już jest dobra wiadomośc dla osób zaangazowanych w tą walutę. O ponad 0,5 % wzrosły kursy euro oraz funta brytyjskiego. Kurs średni NBP dolara amerykańskiego oscyluje na granicznym poziomie ceny 3 złotych.
Autor: abc
w poniedziałek 20 września 2010 roku trzeba było spodziewać się odreagowania kursu franka szwajcarskiego, który spadł poniżej 3 złotych. Kurs średni NBP franka szwajcarskiego wzrósł dzisiaj o 1,36 procenta i kosztuje nieco ponad 2,99 złotych. Za frankiem próbował podążać dolar amerykański, ale kurs wzrósł nieco ponad 0,2 procenta. Inne waluty jak funt brytyjski i walura euro nawet spadły w stosunku do polskiej złotówki. Funt brytyjski spadł o prawie pół procenta i nadal utrzymuje w okolicach ceny 4,70 zł za jednego funta, a waluta europejski od pewnego czasu jest poniżej 4 złotych.
Autor: abc
Dzisiaj 21 wrzesnia 2010 roku wkursach średnich NBP walut ważnych dla polskich kredytobiorców, było bardzo spokojnie. Dolar zmienił niewiele swój kurs i chociaż się osłabił względem polskiej złotówki to zatrzymał sie na cenie 3 złotych. Natomiast kurs franka szwajcarskiego walczył z cena 3 złotych, ale tego poziomu ceny nie przebił i nadla jest poniżej i kosztuje 2,99 zł. Waluta euro także obnizyła się minimalnie wzgledem polskiej złotówki i kosztuje nieco powyżej 3,94 zlotego. Natomiast wyłamał się funt brytyjski, który obniżył swoją wartość o ponad 0,8 procenta.
Autor: abc
27 września 2010 roku przyniósł w kursach średnich NBP umocnienie się polskiej złotówki. Frank szwajcarski spadł o ponad 1 procent i utrzymuje się poniżej 3 złotych. Ale kilka wahań z w ostatnim okresie czasu było właśnie, że frank raz był wyceniany poniżej 3 złotych, a na następny dzień był już powyżej 3 złotych. Ale bardziej spektakularne umocnienie złotówki nastąpiło względem dolara amerykańskiego, można wręcz stwierdzić kiedy to ostatni raz tak nisko dolar był wyceniany, Teraz kosztuje tylko nieco powyżej 2,94 złotych za 1 dolara amerykańskiego. Nadal na stabilnym poziomie utrzymuje się kurs waluty euro i kosztuje euro: 3,9582 zł  
Autor: gerard
Rząd ponoc szykuje się do wprowadzenia waluty euro w 2015 roku. został już ustalony harmonogram prac nad wprowadzeniem tej waluty w Polsce. Najwazniejsze jest zmniejszenie deficytu budżetowego do 3 %, a dług publiczny nie może przez ten okres przekraczać 60 %. Resort finansów liczy na to, że kiedy w Polsce zostanie wprowadzona waluta euro to nasz PKB wzrośnie od prawie 1 % procent do 2 %. Aby wprowadzić euro w Polsce niezbedne są zmiany w zapisach konstytucyjnych, ale czy się uda jak do roku 2015 w Polsce będzie rządzić inna siła polityczna o odmiennym zdaniu?
Autor: gerard
Rząd ponoc szykuje się do wprowadzenia waluty euro w 2015 roku. został już ustalony harmonogram prac nad wprowadzeniem tej waluty w Polsce. Najwazniejsze jest zmniejszenie deficytu budżetowego do 3 %, a dług publiczny nie może przez ten okres przekraczać 60 %. Resort finansów liczy na to, że kiedy w Polsce zostanie wprowadzona waluta euro to nasz PKB wzrośnie od prawie 1 % procent do 2 %. Aby wprowadzić euro w Polsce niezbedne są zmiany w zapisach konstytucyjnych, ale czy się uda jak do roku 2015 w Polsce będzie rządzić inna siła polityczna o odmiennym zdaniu?
Autor: abc
29 września 2010 roku kursy średnie NBP najważniejszych walut znaczących na świecie i naszych kredytobiorców obniżyły się do polskiego złotego. Najwięcej potaniał funt brytyjski, który spadł do poziomu 4,6247 zł co oznacza spadek o półtora procent. Nadal tanio wyceniany jest dolar amerykański na 2,9227 zł za 1 dolara. Euro spadło minimalnie o o,16 procenta i nadal utrzymuje się cena euro poniżej 4 złotych. Kurs franka szwajcarskiego wynosi 2,9925 zł. Jest to bardzo wysoki poziom cenowy, który utrzymuje się się od dłuższego czasu.  
Autor: abc
 Ostatni dzień września 2010 roku nie przyniósł wielkich zmian w cenach średnich kursów NBP walut, bo dolar amerykański podrożał tylko o 0.08%, frank szwajcarski o 0,1 % do poziomu 2,9955 zł za 1 CHF. Najbardziej podrożała waluta Euro najbardziej stabilna wśród wymienionych. Funt brytyjaski zmienił cenę o prawie pół procent i kosztuje w chwili obecnej 4,6458 zł za 1 GBP. polscy kredytobiorcy zadłużeni w wyżej wymienionych walutach byliby zadowoleni, jeżeli zmiany byłyby takie małe, ale w odwrotnym kierunku. nieznany jest dalszy kurs w jutrzejszym dniu.
Autor: abc
Na ten dzień kredytobiorcy czekali długo, bo w ciągu jednego dnia ich raty kredytowe spadły znacznie. cieszy postawa franka szwajcarskiego, ktory potaniał prawie o 6 groszy, funt brytyjski natomiast znacznie spadł o ponad 2 procent i bardzo dawno temu był notowany jak dzisiaj 1 padziernika 2010 roku. GBP kosztuje 4,5469 zł. Kolejny dzień przeceny nastąpił w kursie średnim NBP w dolarze amerykańskim. USD spadł o 1.63% i kosztuje tylko 2,87 zł. może teraz warta jest zastanowienia inwestycja w dolary amerykańskie, przecież jeszce niedawno kosztowały ponad 3,10 zł i to jest spadek od tamtego poziomu prawie 8 procent  
Autor: abc
5 października 2010 roku przyniósł osłabienie polskiej waluty, z którego wyłamał się dolar amerykański i średni kurs NBP USD kosztuje 2,8838 zł, co oznacza spadek o 0.29%. Najbardziej podrożał frank szwajcarski o 0,66 procenta i nadal można jego kurs uznać za wysoki bo wynosi 2,98 zł . Nieco w górę poszła waluta europejska o prawie pół procenta i do granicy 4 złotych brakuje mu tylko 3 grosze. Jednak analitycy mówią, że jednak euro będzie spadać i testować cenę 3,90 zł. Funt brytyjski wzrósł o prawie 0,4 procenta i wyceniany jest na 4,5846 zł.   
Autor: abc
Dzisiejsze zmiany na początku tygodnia 11 października 2010 roku nie były wielkie w kursach srednich NBP. Największą zmianę zaobserwowaliśmy na kursie dolara amerykańskiego, ktory potaniał o prawie pół procent. Czyli kolejny dzień dolar amerykański osłabia się nietylko do polskiej złotówki, ale takze innych walut. Dzisiaj 1 USD kosztował 2,8525 zł. Kurs Euro nadal dryfuje poniżej 4 złotych, ale bardziej jest bliżej właśnie 4 złotych niż 3,90 za 1 euro. Frank szwajcarski niewiele staniał, bo zmiany były kosmetyczne, spadł tylko o 0.09% . podrożał jedynie funt brytyjski do poziomu ceny 4,5477 zł, a zmiana tylko była 0.07%.  
Autor: abc
Dzisiaj 14 października 2010 roku był dzień, w którym bardzo znacznie wzmacniała się polska złotówka, ku uciesze kredytobiorców. Największą przecenę wykonał dolar amerykański o ponad 2,2 procenta i dzisiaj kosztował 2,7697 żł i już od dawna ta waluta nie była notowana na tak bardzo niskim poziomie. waluta europejska spadła także dzisiaj znacznie o 1,5 procent do poziomu ceny równej 3,8992 zł za 1 euro. Świetnie dzisiaj taniał frank szwajcarski o prawie 1,5 procent, a funt brytyjaski potaniała najmniej wśród wymienuionych walut, bo tylko o 1,16 procenta i kosztuje bardzo tanio, bo 4,44 zł.
Autor: abc
18 X 2010 r.: Kiedyś musiało to nastąpić, jeżeli chodzi o dolara amerykańskiego. Dolar amerykański po mocnej fali spadkowej, odreagował zwyżką o ponad 2 procent w stosunku do polskiego złotego. Także inne waluty odzyskały nieco do polskiej złotówki, bo waluta euro zyskała prawie pół procenta i kurs średni NBP wyniósł dzisiaj 3,9254 zł. Frank szwajcarski poszybował dzisiaj do ceny 2,9376 zł, co oznaczam wzrost kursu CHF o 1.21%. Nadal nisko stoi kurs funta brytyjskiego 4,4898 zł, mimo wzrostu funta brytyjskiego o prawie 1 procent.
Autor: rokasa
26 październik 2010 r.: Od paru dni na rynku walutowym wiele się nie dzieje. bo waluty mają niewielkie wahania i widać pewną stabilizacje kursów. Są to bardzo dobre wieści dla zadłużonych w tych walutach. Dolar amerykański stanął w miejscu, bo dziś poszedł tylko o 0.31% do góry, to samo możemy powiedzieć o franku szwajcarskim, który wzrósł tylko o 0,11 % do poziomu ceny 2,90 zł. Waluta europejska nieznacznie spadła i kosztuje ponad 3,93 zł. Najbardziej dzisiaj wzrósł funt brytyjski, który wreszcie odrabia straty po ostanich sporyxh spadkach. Funt wzrósł o ponad 1,2 procenta i kosztuje teraz 4,4753 zł.  
Autor: Rokasa
W ostatni dzień notowań w październiku 2010 roku przyszedł czas osłabienia się polskiej złotówki względem euro. Waluta europejska już na początku listopada będzie testować poziom ceny 4 złotych, bo dzisiaj po wzroście o ponad pół procenta kosztuje 3,9944. Na razie spokojnie zachowuje się frank szwajcarski, który kosztuje nieco ponad 2,92 zł. do góry poszedł kurs średni NBP funta brytyjskiego, bo o ponad 1,2 %. 1 Waluta GBP kosztuje 4,5950 zł i powoli odrabia swoje osłabienie względem polskiej złotówki. 
Autor: Rokasa
W pierwszej połowie listopada 2010 roku kursy czterech najważniejszych dla polskich kredytobiorców walut ustabilizowały się na bezpiecznych poziomach. Nie ma wielkich wahań w kursach. Frak szwajcarski zatrzymał się w bezpiecznej odległości 10 groszy od poziomu 3 złotych, nadal bardzo tani jest funt brytyjski po ostatnich spadkach tej waluty. To samo można powiedzieć o europejskiej walucie, który znacznie kosztuje poniżej 4 złotych. W najbliższych dnia jeżeli miałoby dojść do znacznych wahań kursów to jedynie na umocnienie polskiej waluty.
Autor: abc
Po wczorajszym tąpnięciu jeżeli chodzi o polska walutę dzisiaj w czwartek 25 listopada 2010 roku nastąpiło na rynku walutowym uspokojenie. Nawet w stosunku do franka szwajcarskiego polska złotówka się minimalnie umocniła, co do reszty się osłabiła, ale także minimalne to były zmiany. Dolar amerykański nie zdołał przełamać ceny 3 złotych i kosztuje prawie 2,99 zł, natomiast walutę europejską dzieli od ceny 4 złotych niewiele, bo tylko nieco więcej niż 2 grosze. Co do dalszego scenariusza zdania są podzielone, chociaż po ostatnich dużych zmianach na rynku walutowym podczas najbliższych dni powinno być spokojnie.
Autor: abc
Dzisiaj wszystkie waluty świata bryluja nad złotówką, co jest bardzo niepokojącym sygnałem dla kredytobiorców walutowych w Polsce. Raty kredytowe dzisiaj sporo wzrosły, dodać trzeba jeszcze spread, więc nie jest kolorowo. Wśród walut ważnych dla polskich kredytobiorców wyróżnia się frank szwajcarski oraz dolar amerykański. Obydwie te waluty przełamały opór 3 złotych. W tym tygodniu waluty te znacznie wzrosły o kilka procent. Dodatkowo stabilna do tej pory waluta europejska też przełamała opór cenowy 4 złotych i kosztuje 4,025 zł . Najsłabiej umocnił się względem złotówki fumt brytyjski ponad 1 procent.
Autor: Moher
Może dzisiaj w poniedziałek tak na początek tygodnia nasza złotówka się uspokoi. Bo to mogą być smutne dla zadłużonych w kredytach w walucie obcych. Ale wydaje mi się, że powoli sytuacja zostanie opanowana, Węgry się uspokoją, to nasz region dla inwestorów stanie znowu stabilny, znowu wejdą z pieniędzmi do nas.
Autor: abc
29 listopada 2010 r. Początek tygodnia przyniósł minimalne osłabienie polskiej złotówki. Polska złotówka nawet też minimalnie wzmocniła się względem forinta węgierskiego. Wszystkie najważniejsze waluty świata zatrzymały się powyżej linii oporu i wsparcia. Dolar amerykański wzrósł do poziomu prawie 3 złotych i 5 groszy, natomiast waluta europejska kosztuje prawie 4,03 zł. Frak szwajcarski natomiast zatrzymał się kilka groszy powyżej 3 złotych i kosztuje w chwili obecnej 3,038, co jeszcze nie czyni tragedii wśród polskich kredytobiorców, którzy są zadłużeni we franku szwajcarskim.
Autor: abc
2 grudnia 2010 r. - Początek ostatniego miesiąca w roku przyniósł nam powrót inwestorów na rynki naszego regionu czyli także na nasz polski rynek finansowy. Oczywiście ma to przełożenie dla polskiej złotówki, która w chwili obecnej sporo się umocniła względem większości wymienialnych walut. Dolar amerykański potaniał o ponad półtorej procent i teraz będzie testował cenę na poziomie 3 złotych. Dzisiaj frank szwajcarski ku uciesze wielu polskich kredytobiorców jest znowu blisko 3 złotych, jeszcze 2,5 grosza powyżej, ale kto wie jak będzie jutro? Najmniej straciła waluta europejska bo tylko niecałe 0,7 % i kosztuje poniżej 4 złotych za jedno euro. 
Autor: abc
Dzisiaj 7 grudnia 2010 roku na rynku walutowym mielismy dwa wydarzenia. Waluta euro przekroczyła ponownie poziom ceny 4 złotych za 1 euro, natomiast dolar spadł poniżej ceny 3 złotych. Zmiany jednak były minimalne i niewiele to wpłynęło na zobowiązania kredytobiorców mających zadłużenie w dolarze amerykańskim oraz w euro. Minimalnie podrożał frank szwajcarski i kosztuje dzisiaj prawie 3,07 złotych. Funt brytyjski zmienił średni kurs NBP o 0,45 % i w chwili obecnej wynosi 4,7371 0.45%. Na rynku alutowym powoli wszystko wraca do normy i przed nami stabilizacja.
Autor: abc
9 grudzień 2010 roku był spokojnym dniem dla polskiej waluty względem walut najważniejszych na świecie. Kursy średnie NBP walut obcych wahały się w przedziale -0,2 % do + 0,20 %. Dolar amerykański minimalnie spadł do poziomu 3,0508 zł, a waluta europejska wzrosła o 0,2 % do poziomu 4,0330 złotych za jedno euro. Natomiast frank szwajcarski nadal utrzymuje cenę wysoko powyżej ceny 3 złotych, a średni kurs NBP franka szwajcarskiego wyniósł 3,0927 złotych. mocno też w ostatnich dniach zyskał funt brytyjski, który kosztuje już ponad 4,80 złotych i wydaje się, ze nadal ma tendencję wzrostową pod cenę 5 złotych.
Autor: abc
14 grudnia 2010 wszystkie waluty względem polskiej złotówki ruszyły ostro w dół, co oznacza umocnienie się polskiej złotówki, a więc tym samym duże zainteresowanie naszym pieniądzem i inwestycjami w polską giełdę i polskie spółki giełdowe. Dzisiaj zostały przełamane pewne opory jeżeli chodzi o ceny ważnych walut. Dolar spadł poniżej g5ranicy ceny 3 złotych i kosztuje 2,9708 złotych a oznacza to spory spadek o prawie 2,5% . Tak samo zachowała się waluta europejska spadając do poziomu poniżej 4 złotych i dziś średni kurs NBP tej waluty wynosi 3,9911 złotych , a jest to spadek o prawie jedn procent. Sporo potaniał funt brytyjaki o ponad półtorej procent i w chwili obecnej kurs średni NBP wynosi 4,7165 zł. Nieco tańszy jest frank szwajcarski, który dzisiaj potaniał o 0,78 % i kosztuje w chwili obecnej 3,0794 złotych. Wydaje się, że polska waluta będzie się nadal umacniała.  
Autor: abc
Na dzień 5 stycznia 2011 r. mamy ciekawą sytuacje n rynku walutowym, ponieważ polska złotówka nieco umocniła się się względem niektórych walut. Sporo spadł kurs średni NBP waluty europejskiej, bo o 0,8 % i w chwili obecnej euro kosztuje prawie 3,91 ł, czyli sporo poniżej ceny 4 złotych. To samo dotyczy dolar amerykańskiego, który mimo wzrostu o 0,21% w dniu dzisiejszym kosztuje 2,9476 zł. Potaniał o prawie 1 procent frank szwajcarski i kosztuje prawie 3,10 zł. Prawie na tym samym poziomie niż wczoraj jest funt brytyjski, który kosztuje 4,5945 zł. Może w chwili obecnej czas na mocniejsze spadki tych walut względem polskiej złotówki?
Autor: Rokasa
A tak już mogło być dobrze, gdyby nie to, że kurs średni NBP franka szwajcarskiego przekroczył ponownie 3 złote i tam jakby się zawiesił na poziomie 3,01 zł za jednego franka szwajcarskiego. Euro umocniło się też w stosunku do złotego o kilka groszy i powoli podąża doi ceny 4 zło\\tych, ale do tego poziomu to jednak jeszcze daleko. Bardzo niski kurs odnotowuje się na dolarze amerykańskim, bo kurs o prawie 15 groszy poniżej 3 złotych to oznaka słabości dolara amerykańskiego względem nie tylko do polskiego złotego ale także do innych walut. Także jest niski kurs średni NBP funta brytyjskiego, który wczoraj po symbolicznej zniżce kosztuje tylko 4,5257zł.
Autor: abc
7 luty 2011 rok: Początek tygodnia przyniósł osłabienie walut obcych względem polskiej złotówki. Kursy średnie NBP wszystkich najważniejszych walut świata obniżyły się, na korzyść oczywiście polskich kredytobiorców zadłużonych w walucie obcej. Waluta euro spadła o dokładnie 1 procent i wróciła do punktu wyjścia cenowego bo kosztuje nieci więcej niż 3,86 złotych. Sporo spadł kurs średni NBP franka szwajcarskiego o ponad 1,8 procent i frank powrócił do ceny poniżej 3 złotych a dokładnie kosztuje dzisiaj 2,9713 zł. Sporo stracił także bardzo tani ostatnio funt brytyjski, który kosztuje tylko nieco powyżej 4,59 złotych.  
Autor: abc
9 kwietnia 2011 roku: Wreszcie mamy poziomy cen walut najważniejszych gospodarek świata, które powinny już bardziej nas kredytobiorców satysfakcjonować. Frank zbliżył się do ceny 3 złotych i prawdopodobnie bedzie podążał w stronę 2,90 niż 3,120 zł za jednego franka szwajcarskiego. A dlaczego się tak stało, chyba w świat poszła wiadomośc o niedoszacowaniu dolara amerykańskiego i zbyt dużym doszacowaniu franka szwajcarskiego.
Autor: abc
Dzisiaj 6 lipca 2011 roku mamy kolejny dziń osłabiania się polskiej złotówki względem walut obcych, najbardziej popularnych wśród polskich kredytobiorców. Najpopularniejszy wśród polskich kredytobiorców walutowych frank szwajcarski wzrósł o ponad 1 procent i na zamknięciu dzisiaj 1 CHF kosztował 3,2635 zł. To jednak jeszcze nie poziom ponad 3,30 złotych, ale powoli cna zbliża się do tego poziomu cenowego. Sporo dzisiaj wzrósł dolar amerykański, bo o prawie 1 procent i cena 1 dolara amerykańskiego wynosi ponad 2,75 zł. Funt brytyjski kosztował dzisiaj 4,40 zł i wzrósł o ponad pół procenta, a kosmetycznie o 0,11 % wzrósło euro i kosztuje na dzisiejszym zamknięciu 3,9531 zł.
Autor: Rokasa
Frank bije wszelkie rekordy dzisiaj na rynku walutowym kosztował nawet 3, 40 złotych za jednego franka szwajcarskiego, ale dzisiaj polska złotówka bardzo mocno się osłabiła względem najważniejszych walut świata. O pond 2 procent podrożała funt brytyjski i kosztował prwie 4,49 złotych. Dolar podrożał o ponad 2,25 procnta do poziomu prawie 2,82 zł, njmniej, bo tylko nieco ponad 1 procent umocniła sie waluta euro względem polskiej złotówki.  
Autor: feli
Frank szwajcarski na moment się zatrzymał, trochę nawet spadł, a jak potwierdzi się pomoc dla Grecji, to będzie niestety spadać, bo rynki finannsowe się uspokoją, euro zyska, a tym samym polska złotówka, frank szwajcarski zacznie spadać, to jest moje zdanie, chyba będę miał rację, bo nic w wiecznośc nie będzie rosło, to samo dotyczy franka szwajcarskiego.
Autor: abc
I wszystko wróciło do normy, bo franka szwajcarskiego mamy na poziomie cenowym niższym o ponad 10 procent niższym niż kilka tygodni temu. Czyli spekulanci odpuścili, a niepokojące jest to, że mimo problemów finansowych generowanych przez kolejne państwa, które należą do strefy euro, waluta euro w Polsce względem polskiej złotówki zaczyna rosnąć, a to moim zdaniem jest zaprzeczeniem ogólnej sytuacji w polskiej i europejskiej gospodarce. W ostatnich tygodniach funt brytyjski nieco podskoczył, ale to było do przewidzenia, ponieważ w ostatnim półroczu fumt brytyjski był bardzo niedocenianą walutą u nas. Ale funt brytyjski podrożał, bo waluta euro też drożała.
Autor: wniosek
Oj dawno funt brytyjski nie był tak wysoko notowany, cena nawet ponad 5 złotych robi wrażenie, nawet na tych, którzy pracują za funty brytyjskie, a inwestują w Polsce.
Dodaj opinię, komentarz, pytanie
Autor:
Treść:

Uwaga: Komentarz ukaże się po moderacji. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania komentarza.